PROFİL

Mimarlık faaliyetini Tülin HADİ ve Cem İLHAN yönetiminde sürdüren grup 1992 yılında kuruldu. Bu zamana kadar üretilen projelerin konu ve ölçeklerindeki çeşitlilik aynı zamanda sezgi, bilgi ve görgünün birlikte şekillendirdiği bir tasarım anlayışını sergiliyor. Grubun etkinlik alanı kentsel tasarım, mimari tasarım, iç mimarlık ve danışmanlık hizmetleri gibi geniş bir yelpazeye yayılıyor.

Bir mimarlık atölyesi anlayışı içinde ele alınan her tasarım konusu kendine has yeni bir durum ve yeni bir başlangıçtır. Aynı zamanda klişe çözümlerin önerilemeyeceği bir problemdir. Her yeni tasarım, o yere özgü teknolojik olanakları, malzemeyi, renk ve iklimi temel alır. Böyle bir yaratım sürecinde geçici ve modacı yaklaşımlar en baştan reddedilir. Bunun yerine varlık, doğa ve insanı merkez alan bir felsefe benimsenir. Kullanıcıların gereksinimleri konusundaki duyarlılık daima ön planda tutulur. Tasarım sürecinde ekonomik çözümler sunmak bir ön koşuldur. Bunun başlıca nedeni, malzeme ve kaynakların sürekli azaldığı bir dünyada teknoloji ve biçim gösterisini baştacı eden anlayışların artık kabul edilemez oluşudur.

TeCe Mimarlık ve Danışmanlık Ltd. Şti. Hizmetlerini Caddebostan’daki ofisinde sürdürmektedir. Bugüne kadar üretilen projelerin konu, ölçek ve çeşitliliğinde eleştirel bölgeselciliğin etkisi gözlenmektedir. Genel tasarım anlayışı, ekipte yer alan mimarların katkılarıyla zenginleşmektedir. TeCe Mimarlık konusuna hakim, mimari tasarımı zedelemeden destekleyen mühendislik grupları ile işbirliği yapmaktadır.

TÜLİN HADİ

1969 yılında İstanbul’da doğdu. 1993 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetine kadar geçen dönemde Sevinç Hadi ile Teşvikiye Milli Reasürans Kompleksi uygulama aşamalarında, Ergün Aksel ile çeşitli yarışma projelerinde ve Mehmet Tataroğlu-Ömer Bortaçina-Mesut İşcan ofisinde uygulama projelerinde çalıştı. 1992-1994 yılında Turgut Cansever’in bürosunda çalıştığı dönemden bu yana, mesleki faaliyetini Cem İlhan ile birlikte TeCe Mimarlık çatısı altında sürdürüyor. Ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarında ödüller aldı, ulusal yarışma jüri üyeliklerinde bulundu.

2003-2006 yılları arasında CNNTurk’te yayınlanan Design360 programının yapımcı/sunuculuğunu üstlendi. 2006 yılında Genç Mimar Ödülü’nü aldı. Cem İlhan ile birlikte tasarlamış olduğu ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörlük, BİM ve Kütüphane Binaları (2006) ve Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Yaşam Merkezi (2012) yapıları ile Ulusal Mimarlık Yapı Dalı ödüllerini aldı. 2008 yılında gerçekleştirilen olan XI. Ulusal Mimarlık Ödülleri ve Sergisi jüri üyeliği’ne ve Arkitera Genç Mimar Ödülü jüri üyeliği’ne seçilmiştir. Halen Bilgi Üniversitesi’nde proje stüdyosu yürütücülüğü de yapıyor.

tulin_TeCe jpg-3607_cropped_web

CEM İLHAN

1966’da Diyarbakır’da doğdu. 1987’de İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında Londra Architectural Association School of Architecture’da Housing & Urbanism bölümünde yüksek lisans yaptı. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde ikinci yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yapı Bölümü’nde doktora eğitimini tamamladı.

1992 yılında kendi bürosunu kurdu. 1994 yılında Tülin Hadi ile ortak çalışmaya başladı.  2006 yılında Genç Mimar Ödülü’nü aldı. Ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarında ödüller aldı, yarışma jüri üyeliklerinde bulundu. Tülin Hadi ile birlikte tasarlamış olduğu ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörlük, BİM ve Kütüphane Binaları (2006) ve Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Yaşam Merkezi (2012) yapıları ile Ulusal Mimarlık Yapı Dalı ödüllerini aldı. Ofis çalışmalarına paralel olarak Bilgi Üniversitesi, İTÜ ve Ayvansaray Üniversitelerinde mimari tasarım stüdyosu yürütücülüğü ve jüri çalışmalarını da sürdürüyor.

cem_032A1556_cropped_web

EKİP

shadi_bw

Sevinç Hadi, Mimar (Onursal Ortak)

sezin_web

Sezin Beldağ, Mimar

HANDE_WEB

Hande Sermet, Mimar

Su Kapkın

Su Kapkın, Mimar

saruhan_web

Saruhan Oflaz, Mimar

ozge_web

Özge Evirgen, Mimar

imre_web

İmre Hadi, İç Mimar